Děti jarního kvítí   Děti jarního kvítí

Soundtrack k výstavě Kradli jsme sousedům rajčata

17. 01. 2022

Jedna z věcí, která mě nesmírně baví a vždycky fascinovala při čtení nejrůznějších knih, bylo a vždycky bude vymýšlení, jak by daná kniha asi mohla znít. Spojení hudby a filmu je už léta neoddiskutovatelně zaběhlá praxe, ale proč by něco podobného nešlo i v literatuře? Pamatuju si, jak jsem si vytvářel hudební playlisty ke každé knize, kterou jsem měl rozečtenou a snil o tom, že jednou budu moct něco podobného udělat pro svoji vlastní. 

Čas přišel, sny se plní. Vybavuju si, jak mi Peter Kravárik zaslal první instrumentální dema, ve kterých byl okamžitě nepřehlédnutelně zřetelný příběh dvou lidí, kteří se po dobu jednoho zdánlivě prostého léta cítili mladí, krásní a zamilovaní. Dokonale se mu podařilo ztvárnit dvě kontrastující polohy protiřečivé duše příběhu. Podobně oslnivě jako Sufjanovi Stevensovi na Call Me By Your Name

Výsledkem jsou dvě oficiální skladby pod názvy “Doma vychádza slnko“ a “Mladí a dojatí“, které se dočkají svého oficiálního vydání na všech streamingových platformách už v pátek 28.1. U toho naše spolupráce neskončila. Při navštívení výstavy věnované románu Kradli jsme sousedům rajčata se můžete těšit na ambientní přírodní mix, obohacený genialitou Briana Ena, který si můžete poslechnout už dnes. Je mi potěšením, že se můžeme podělit s tím, jak zní bosé procházky bezbřehou přírodou vedle osoby, se kterou byste chtěli proputovat celý svět. 

S láskou Grigorij.